Polskie satelity

Polska coraz śmielej poczyna sobie na orbicie Ziemi. Po serii satelitów studenckich i naukowych, czas na projekty komercyjne. Polskie przedsiębiorstwa tworzą śmiałe projekty satelitów wykorzystujących sztuczną inteligencję na orbicie, globalną konstelację satelitów obserwacji Ziemi oraz planują wysłać satelitę na orbitę Księżyca.

Pobierz wejściówkę tutaj.

🛰️ Intuition-1 – sztuczna inteligencja w kosmosie

Prezentacja przedstawi projekt Intuition-1 realizowany przez firmę KP Labs z Gliwic. Projekt zakłada wystrzelenie na orbitę satelity do obserwacji Ziemi wyposażonego w kamerę hiperspektralną oraz jednostkę obliczeniową do segmentacji zdjęć hiperspektralnych na orbicie. Misja ta wpisuje się w nowy trend tworzenia satelitów, statków kosmicznych i łazików zdolnych do przeprowadzania złożonych analiz danych już na pokładzie.

🗣️ Dr Marek Krawczyk – Business Development Manager w KP Labs. Doktorat z informatyki uzyskał na Uniwersytecie Hokkaido w Sapporo. Autor pracy magisterskiej pt. „Japoński program kosmiczny – wyboista droga do gwiazd”.

🛰️ Polsko-fińskie satelity radarowe przełomem w obserwacji Ziemi

ICEYE to operujący globalnie scale-up zatrudniający obecnie ponad 100 inżynierów z całego świata w swoich biurach w Finlandii, Polsce, Stanach Zjednoczonych i Wlk. Brytanii. Konstelacja mikrosatelitów ICEYE to przełom w obserwacji Ziemi. Wyposażone w zaawansowany radar z syntetyczną aperturą (SAR) satelity umożliwiają niezawodne wykonywanie zdjęć niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych z niespotykaną do tej pory częstotliwością.

🗣️ Robert Wagemann – członek zarządu i dyrektor finansowy ICEYE Polska. Od 2017 roku odpowiedzialny za rozwój działalności ICEYE w Polsce

🛰️ ScanSAT – multispektralny satelita dla Ziemi

Prezentacja o wrocławskim projekcie ScanSAT, tworzonym przez zespół Scanway.pl. Satelita już na przełomie 2020 i 21 ma znaleźć się na orbicie i dostarczać multispektralne zobrazowania naszej planety. Urządzenie będzie demonstratorem technologii i zrealizuje kilka nowatorskich eksperymentów jak np. laserowy system telekomunikacyjny. Satelita ma być również bazą do przyszłej misji eksploracji Księżyca we współpracy z German Orbital Systems.

🗣️Jędrzej Kowalewski – założyciel i prezes zarządu firmy Scanway – startupu, skupiającego się na technologiach optycznych i laserowych dla sektora kosmicznego i przemysłu. Wcześniej członek zespołu DREAM (DRilling Experiment for Asteroid Mining) – studenckiego eksperymentu kosmicznej wiertarki.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *