SpaceHUB: Agriculture

Na kolejnym spotkaniu SpaceHUBa zajmiemy się tematem… Rolnictwa. Jak taki przyziemny temat ma związek z kosmosem? Przyjdź i przekonaj się sam!

Nasi prelegenci wygłoszą następujące prezentacje:

Jak satelity uratują nas przed tanim winem?

Aneta Ruzik – współzałożycielka VINUM 4.0. Magister zarządzania przedsiębiorstwem i kapitałem ludzkim, doktorantka Akademii Górniczo-Hutniczej, ściśle współpracująca z Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT oraz Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, grafik freelancer.

Katarzyna Lenart – współzałożycielka VINUM 4.0, absolwentka kierunku ochrona środowiska ze specjalnością chemia środowiska, doświadczenie zdobywała w Zakładzie Fizjologii i Biochemii UJ, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, obecnie związana z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Z satelity do ciągnika – zaprzęgnij satelity do pracy w polu

Krzysztof Stopa – absolwent studiów inżynierskich w hiszpańskiej uczelni UNED. Pracował jako programista między innymi w firmie SENER oraz Centrum Badań Kosmicznych, PAN. Obecnie jest CTO w firmie SatAgro oraz w firmie GeoPulse i członek zespołu badawczego w Laboratorium Teledetekcji i Modelowania Środowiska w Centrum Nowych Technologii UW.

Teledetekcja w służbie rolnictwu – doświadczenia IGiK od badań podstawowych do złożonych systemów i aplikacji mobilnej

Radosław Gurdak – Pracownik Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii od lutego 2016 r. Odpowiedzialny za organizację i realizację kampanii pomiarowych na obszarach badawczychm, w tym na obszarze międzynarodowej sieci JECAM. Zangażowany w przetwarzanie i analizę danych optycznych (wielo- i hiperspetralnych) oraz radarowych oraz automatyzację procesów  w języku R i Python. UcPrelegent na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach [m.in](http://m.in/) . FLEX (Frascatii, 2017), SPIE. Remote Sensing (Warszawa, 2017), LPVE (Frascatii, 2018), Proba-V Sympozjum (Ostenda, 2018). Od października 2017 r. uczestnik studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim.

Pobierz wejściówkę tutaj.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *