SpaceHUB: Energy

Na kolejnym spotkaniu Space HUBa skupimy się na temacie energii. Opowiemy jak obserwacje ziemi oraz kosmiczne technologie wytwarzania oraz magazynowania energii mogą pomóc nam lepiej gospodarować i wydajniej wytwarzać energię na Ziemi.

🗣️ Naszym pierwszym prelegentem będzie dr Jakub Mielczarek, który pracuje w Instytucie Fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Centre de Physique Theorique w Marsylii. Jest także prezesem zarządu spółki Space Garden, rozwijającej technologie i usługi związane z branżą kosmiczną.

🔋 Tytuł jego prezentacji to Technologia power-to-gas na Marsie i na Ziemi.

🗣️ Następnym prelegentem będzie Jędrzej Kowalewski – założyciel i prezes zarządu firmy Scanway – startupu, skupiającego się na technologiach optycznych i laserowych dla nauki i przemysłu, również kosmicznego. Aktualnie prowadzi część naukową projektu satelity obserwacyjnego Ziemi – ScanSAT, finansowanego ze środków NCBiR i Polskiej Grupy Energetycznej. Były członek zespołu DREAM – który sprawdzał proces wiercenia w skałach w przestrzeni kosmicznej. Oba eksperymenty, dzięki współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną zostały wyniesione odpowiednio do stratosfery i przestrzeni kosmicznej. 

🔋Tytuł jego prezentacji to Technologie obserwacji satelitarnych i lotniczych dla bezpieczeństwa sektora energetycznego.

Pobierz wejściówkę tutaj.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *