SpaceHUB: Monitoring lasów z kosmosu

Na trzecim SpaceHUBie w wersji online zajmiemy się kwestią monitoringu lasów z wykorzystaniem danych satelitarnych. Spojrzymy na lasy z kosmicznej perspektywy i zobaczymy czego możemy się nauczyć o wykorzystaniu danych satelitarnych w gospodarce leśnej na podstawie dwóch case study. Wydarzenie odbędzie się w języku polskim. Więcej szczegółów podamy niebawem.

🎟️ Link do rejestracji:
https://spacehubpl.clickmeeting.pl/monitoring-lasow/register

📢 Czy obrazy satelitarne są potrzebne do zarządzania lasami?

Zobrazowania satelitarne (m.in. programu Copernicus i Landsat) w najbliższy latach staną się jednym z najważniejszych źródeł oceny stanu zasobów przyrodniczych (w kontekście zmian klimatycznych) oraz podstawowym wsparciem procesu decyzyjnego w gospodarce leśnej. Ułatwiony dostęp do danych oraz łatwość użytkowania zobrazowań satelitarnych spowoduje, że będzie to technologia powszechnie stosowana przez każdego z zarządców lasów.

Kamil Onoszko – jestem leśnikiem specjalizującym się w zagadnieniach GIS i teledetekcji. Od ponad 10 lat pracuję w Lasach Państwowych. Jestem zatrudniony w Nadleśnictwie Dobrocin jako specjalista służby leśnej ds. urządzania lasu i geomatyki. Dodatkowo prowadzę liczne szkolenia dla leśników jako Regionalny Instruktor GIS na szczeblu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Od lat pasjonuje się teledetekcją satelitarną. Swoje opracowania publikuję w mediach społecznościowych (twitter, fb). Uważam, że powszechny dostęp do obrazów satelitarnych jest bardzo potrzebny do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *