SpaceHUB: Monitoring wód z kosmosu

Na drugim SpaceHUBie w wersji online zajmiemy się kwestią monitoringu wód z wykorzystaniem danych satelitarnych. Spojrzymy na różne akweny wodne z kosmicznej perspektywy i zobaczymy czego możemy się nauczyć o wykorzystaniu danych satelitarnych w gospodarce wodnej na podstawie dwóch case study. Wydarzenie odbędzie się w języku polskim.

🎟️ Zapisz się na wydarzenie online tutaj:
https://spacehub.clickmeeting.pl/monitoring-wod/register

📢 Hab Risk – Satelitarny monitoring i prognoza zakwitów cyjanobakterii dla wybrzeża Bałtyku.

Cyjanobakterie – szeroko rozpowszechnione na całym świecie, występują w wodach morskich i słodkich w koloniach wystarczająco dużych, aby można je było zobaczyć z kosmosu. Zakwity cyjanobakterii wpływają niekorzystnie na bezkręgowce i ryby, często prowadzą do zamknięcia kąpielisk, a także wywierają niekorzystny wpływ na gospodarkę rejonów nadmorskich. Nawet w przypadku zakwitów nietoksycznych, niekorzystne oddziaływanie na rejony przybrzeżne jest istotne.

Biorąc pod uwagę połączenie niekorzystnego wpływu sinic na akweny wodne i ich wpływu na różne sektory gospodarki, uważa się, że opracowanie narzędzia do monitorowania zakwitów sinic na dużą skalę przyniesie korzyści lokalnej populacji, turystyce i akwakulturze.

W oparciu o istniejące sposoby detekcji powierzchniowych zakwitów sinic przy użyciu zdjęć satelitarnych o średniej rozdzielczości platforma HAB Risk ma na celu dostarczanie mapy zakwitu sinic, a także dodatkowych produktów w postaci prognozy zagrożenia zakwitem dla obszarów przybrzeżnych.

👤 Łukasz Mosdorf – CTO N7 Mobile i członek zarządu N7 Space. Zaangażowany w projekty obserwacji ziemi i oprogramowania kosmicznego. Odpowiedzialny za wdrożenie dwóch projektów adresujących problem zakwitów jezior i morza bałtyckiego.

📢 Warsztat Copernicus Marine Service dla Morza Bałtyckiego

Morze Bałtyckie z kosmosu – BEZPŁATNE praktyczne warsztaty online prezentujące wykorzystanie serwisu Copernicus Marine Service.

👤 Paweł Kwiatkowski – Manager w firmie Kapitech. Niepoprawny optymista w wielu dziedzinach życia. Pasjonat podróży, geolog, geoinformatyk

1 thought on “SpaceHUB: Monitoring wód z kosmosu”

  1. Pingback: SpaceHUB: Monitoring miast z kosmosu – SpaceHUB

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *