SpaceHUB: Robotics

Kosmos to niezwykle ciężkie środowisko do poruszania się dla ludzi. Dlatego tworzymy coraz bardziej skomplikowane maszyny – roboty – które mają nas wyręczyć w kosmicznie trudnych zadaniach. Coraz częściej te kosmiczne technologie inspirują nas do tworzenia narzędzi, które przydadzą się nam tutaj na Ziemi.

Podczas czwartego spotkania Space Hubu zajmiemy się właśnie robotyką – tą tworzoną na potrzeby kosmosu i tą ziemską. Oto nasi goście:

Jarosław Jaworski – PIAP Space 

Jarosław Jaworski – Head of Robotics Section at PIAP Space (Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów).

W swojej prezentacji opowie o współczesnej robotyce kosmicznej i jej trendach oraz o synergii z robotyką „ziemską”. Zaprezentuje także dorobek PIAP Space w robotyce kosmicznej i pokaże na żywo robota Scout opracowanego w Instytucie PIAP!

Mateusz Kraiński – ESA

Mateusz Kraiński – na codzień zajmuje się robotyką w European Space Research and Technology Centre w Noordwijk w Holandii, jednym z centrów Europejskiej Agencji Kosmicznej. Bierze udział w projekcie przebudowy modelu inżynieryjnego na stanowisko testowe dla projektu ERA (European Robotic Arm), który w połowie 2019 roku ma zostać wystrzelony na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

W swojej prezentacji opowie gdzie roboty są wykorzystywane w ESTEC oraz o tym czym jest European Robotic Arm i jak kosmonauci będą mogli się nim posługiwać.

Łukasz Wilczyński – Europejska Fundacja Kosmiczna

Łukasz Wilczyński to prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, autor i współorganizator projektu European Rover Challenge. Komentator i ekspert ds. sektora kosmicznego w czołowych mediach w Polsce. Zawodowo od 15 lat związany również z branżą komunikacji. Prezes zarządu firmy Planet PR, będącej przedstawicielem międzynarodowej sieci GlobalCom PR-Network w Europie Środkowo-Wschodniej.

Łukasz przedstawi prezentację zatytułowaną „Konkursy robotyczne – duży skok w stronę kariery w branży kosmiczne”.

Pobierz wejściówkę tutaj.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *